Platforma Trans.eu

Goodloading

Goodloading to darmowy program, dostępny online, służący do planowania rozłożenia ładunku na przestrzeni ładunkowej. Jest zaawansowany technologicznie, a przy tym prosty w obsłudze. Został zaprojektowany tak, aby zarówno przewoźnicy, producenci jak i spedytorzy mogli go dostosować do swoich potrzeb.

Poznaj najważniejsze funkcje Goodloading lub od razu przekonaj się, jak może ułatwić ci pracę.

Praca w programie jest prosta jak układanie klocków LEGO.

KROK 1: Wybór przestrzeni ładunkowej z listy lub wprowadzenie indywidualnych wymiarów

W programie możesz wybrać przestrzeń ładunkową z listy, może być to pojazd, kontener lub inny typ. Goodloading powstał z myślą o transporcie, ale sprawdzi się również przy paletyzacji lub układaniu mniejszych przedmiotów do kartonów. Wystarczy wprowadzić ich wymiary w miejsca ładowanej przestrzeni. Wówczas na wizualizacji pojawi się przestrzeń, którą można załadować samodzielnie zdefiniowanymi ładunkami. Przykładowo: jeśli chcesz ułożyć mniejsze kartony na paletę, wprowadź wymiary kartonów w miejsca ładunków, a wymiar palety w miejsce ładowanej przestrzeni.

KROK 2: Wprowadzanie ładunków

Ładunki można wprowadzać wybierając je z poszczególnych typów z listy lub wpisując samodzielnie ich wymiary (długość, szerokość, wysokość). Listę ładunków można również importować z MS Excel. Wprowadzona grupa towarów od razu pojawia się na wizualizacji.

W dowolnej chwili można zmieniać wymiary, ilość i wagę ładunków. Jeśli wybrany towar przekroczy możliwości ładunkowe danej przestrzeni, na liście pojawi się komunikat informujący o braku miejsca. Aplikacja podpowiada wtedy większą przestrzeń, która pomieści dany fracht.

DODATKOWE FUNKCJE:

Kolejność układania ładunków

W Goodloading można układać ładunki na dwa sposoby: zgodnie z kolejnością na liście oraz mieszając wszystkie ładunki tak, by najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń ładunkową. Jeśli ładunki mają trafić do więcej niż jednej lokalizacji lub towary mają być ułożone według pewnej kolejności, należy zaznaczyć opcję układania zgodnie z listą. Po dodaniu ładunków, poszczególne grupy towarów można swobodnie przemieszczać na liście ładunkowej, a także piętrować, czyli układać jedne na drugim.

Zajęte i wolne LDM

Na dolnym pasku pod wizualizacją pojawiają się takie dane jak: zajęte i wolne LDM, ilość załadowanych towarów, waga, wolne m² oraz objętość. Podsumowanie zmienia się wraz z dodawaniem kolejnych ładunków, dzięki czemu można śledzić je na bieżąco.

Udostępnianie widoku załadunku – współdzielenie i PDF

Widok załadunku możesz pobrać i wydrukować w postaci PDF lub udostępnić współpracownikom. Aby wygenerować link z dostępem do ułożenia, należy kliknąć w niebieską ikonę ze strzałką, która widoczna jest na wizualizacji. Istnieją dwie możliwości udostępnienia – z prawem do edycji lub z prawem wyłącznie do podglądu.

 

Goodloading jest nieustannie doskonalony, tak, aby proces załadunku stał się możliwie jak najprostszy. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, śledź blog i profil na Facebooku.